21.08.2009 00:14 - ЛИТЕКС СКАЛПИРА БАТЕ БОРИСОВ в БЕЛАРУС!!!!..
Автор: darybg Категория: Спорт
Прочетен: 805 Коментари: 0 Гласове:
0

Отборът на Литекс взе добра преднина в сблъсъка с БАТЕ Борисов, след като победи като гост беларуския шампион с 1:0 в първата среща от плейофите за влизане в груповата фаза на турнира "Лига Европа".

Единственото попадение в мача реализира Сандриньо в 80-та минута. Двубоят на Градския стадион в Борисов започна равностойно, но първото опасно положение бе за българския отбор. В 9-та минута шут на Христо Янев бе изчистен от Бурдачев в ъглов удар, след който Пламен Николов засече топката с глава, но тя мина над гредата на домакините. В 21-та минута, БАТЕ Борисов опитаха да направят остра атака към вратата на "оранжевите", но опасното центриране бе спасено от Голубович, който излезе и улови. В 23-та минута, след една грешка в отбраната на беларуския шампион, Дока навлезе в пеналта и шутира силно, но бе затруднен от бранител и ударът му излезе над вратата. В 32-та минута, Скавиш бе изведен добре, но Голубович отново се справи с опасността. Играчът на домакините изрита лошо стража на българския тим и той трябваше да получава медицинска помощ. БАТЕ Борисов получиха правото да изпълнят пряк свободен удар от много близо разстояние до вратата на Литекс в 35-та минута, но Голубович отново спаси. В самият край на първото полувреме на мача, голямо недоразумение в ловешката отбрана можеше да доведе до гол в тяхната врата. Барт първо остави Стасевич, а след това Николов изпусна Скавич, но в крайна сметка на полувремето на таблото светеха две нули. В 55-та минута, домакините изпълниха отново пряк свободен удар, но опасност за българската врата нямаше. Небойша Йеленкович пък изведе хубаво Нифлор, но френския нападател бе изпреварен от Гутор в 59-та минута. В 67-та минута, Стасевич центрира много опасно към вратата на Голубович, но Шитов със странична ножица прати топката в аут. В 80-та минута дойде момента на Литекс. Нифлор успя да надиграе защитник на домакините и подаде на Сандриньо, който от десетина метра оплете топката в мрежата на БАТЕ Борисов за крайното 0:1, което е отлична преднина за "оранжевите" преди реванша в България.